FAKULTA TROPICKÉHO ZEMĚDELSTVÍ - ČZU V PRAZE

Botanická zaharada Fakulty tropického zemědělství

Nabídka rostlin 2017

Každoroční prodej sadby a balkonových květin bude zahájen na konci dubna.  Prodej bude probíhat v prostorách BZ FTZ. Aktuální nabídku pro letošní rok naleznete zde.

Kolektiv BZ FTZ se teší na viděnou.

6.4.2017

Flora Olomouc 2016

Letní etapa mezinárodní výstavy se konala v termínu 18. – 21. 8. 2016 pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. V hlavním pavilonu A, který je po celkové vydařené rekonstrukci, byla instalována expozice pod heslem Malajsijská inspirace. Botanická zahrada FTZ, ČZU v Praze se podílela prezentací užitkových rostlin z této oblasti. Byly to kurkumy, zázvory, banánovníky, alocasie a jiné rostliny. Téma Malajsie bylo prolnuto tématem kvetoucích gladiolů a celá tato kompozice získala ocenění za nejlepší expozici Flory Olomouc.

15.9. 2016

 

 

Botanická zahrada FTZ děkuje za vysokou návštěvnost BZ v rámci Zahradní slavnosti absolventů ČZU, která se konala 11.6.2016!

13.6.2016

 

Tropaeolum tuberosum vytvořilo v BZ FTZ hlízy!

Lichořeřišnice hlíznatá, tzv. mashua, roste ve vyšších polohách Střední a Jižní Ameriky a v našich podmínkách vytváří hlízy jen ojediněle. Hruškovité hlízky se vytváří na kořenech, jsou 2,5 - 3,5 cm dlouhé a pojídají se syrové nebo různě upravené. Také listy slouží jako zelenina, používají se k přípravě salátu nebo se pojídají vařené.

4.3.2016

BZ FTZ zapůjčila rostliny Národnímu muzeu

V rámci cyklu akcí pro rodiny s dětmi "Aspoň na víkend..." pořádalo Národní muzeum dne 12. 9. 2015 tématické odpoledne, kde návštěvníky čekalo dobrodružné putování přírodou a mimo jiné poznávali tajemný svět běžného i exotického koření. A právě exotické koření zapůjčila na tuto akci naše BZ.

 

Den vědy na pražských vysokých školách

Botanická zahrada FTZ se, spolu s ostatními fakultami ČZU, zúčastnila již 9. ročníku akce „Den vědy na pražských vysokých školách“. Akce se konala dne 9.9. 2015 v prostorách Fakulty architektury na ČVUT v Praze a návštěvnící si mohli ověřit své znalosti v rozpoznávání tropických a subtropických rostlin. Velkému zájmu se těšilo plodenství banánovníku, které v našich podmínkách není často k vidění.