REKTORAT - CULS PRAGUE

Virtuální prohlídka

Centrum audiovizuální podpory vytváří pro ČZU v Praze virtuální prohlídky, díky kterým je možné si prohlédnou prostory univerzity prostřednictvím webových stránek. Uchazeči o studium si tak mohou udělat bližší obrázek o celém kampusu a zároveň se mohou i dozvědět zajímavé informace. Virtuální prohlídky také mohou sloužit jako pozvánka na různé konference či jako vizitka pro širokou veřejnost.

Ukázka virtuální prohlídky:

Virtuální prohlídka - ukázka

Pro objednání virtuální prohlídky je nejdříve nutné vyplnit žádost o službu a odeslat ji na cavp@czu.cz. Formulář by měl obsahovat základní informace o požadované prohlídce - tj. které interiéry/exteriéry budou předmětem focení. Na základě těchto informací se domluví první schůzka s technikem CAVP, při které se stanoví detaily celého procesu:

  • vytvoří se přesný seznam míst, které mají být vyfoceny (viz. formulář pro určení míst VP) - doporučujeme pouze reprezentativní a zajímavé prostory
  • zvolí se termín realizace focení (pokud jsou do prohlídky zahrnuty exteriéry, je nutné počítat i s nepřízní počasí a termín se může posunout)
  • určí se způsob prezentace pro danou virtuální prohlídku

Pro samotné focení je nutné zajistit:

  • přístup do prostor pro fotografa v dohodnutý termín
  • uklizené a čisté prostory pro focení
  • zajistit v prostorách minimum personálu, pokud je to možné

Po vyfocení a základním zpracování virtuální prohlídky je zpřístupněn náhled všech focených prostor. Na základě tohoto náhledu je možné domluvit přefotografování, vyloučení či jiné úpravy částí virtuální prohlídky.

Vytvořené prohlídky jsou uloženy na školním úložišti a budou dostupné na adrese:
http://video.czu.cz/.../NAZEVPROHLIDKY - adresu vždy upřesníme

V současné době je implementována podpora pro většinu mobilních zařízení.

Za virtuální prohlídky zodpovídá:
Ing. Tomáš Benda (bendat@oikt.czu.cz)
+420 728 135 640