Katedra chovu hospodářských zvířat

Spolupráce s praxí > Semináře a konference > Seminář "Individuální zařazování dojnic do reprodukce v závislosti na indikátorech NEB a dalších automaticky získávaných údajů"

Dne 16. 11. 2022 se na Fakukltě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity uskutečnil seminář na téma "Individuální zařazování dojnic do reprodukce v závislosti na indikátorech NEB a dalších automaticky získávaných údajů". Přednášející lektoři byli z České zemědělské univerzity v Praze, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Výzkumného ústavu živočišné výroby v Uhříněvsi, Akademie věd ČR a firmy Agrosoft.

Seminář, kterého se účastnilo přes 40 zájemců včetně zástupců z časopisu Náš chov nakladatelství Profi Press, byl tématicky zaměřen na reprodukční strategii dojnic v produkčním prostředí, využití sledování denní aktivity dojnic při řízení stáda, prevenci jako opatření pro zlepšení úrovně reprodukce v chovech dojnic, sledování a řízení mikroklimatu ve stáji, ekonomiku výroby mléka a o nástroje na měření ekonomické efektivity a další.

Prezentace lektorů naleznete zde: https://www.ctpz.cz/clanek/seminar-individualni-zarazovani-dojnic-do-reprodukce-v-zavislosti-na-indikatorech-neb-a-dalsich-automaticky-ziskavanych-udaju-16-11-2022-1406