×
Středisko Informačních služeb
banner

Cheers! Máme 10.000 fanoušků

Aktuality > Cheers! Máme 10.000 fanoušků

14.04.2016

Nenakupujeme fanoušky, protože nás zajímají reální lidé. Pomáháme našim studentům, hledáme informace pro uchazeče a vracíme vzpomínky absolventům. Facebook naší fakulty vznikl po konferenci Webexpo, kterou jsme v roce 2009 spolupořádali. Chytili jsme se novinky a začali pracovat se sociální sítí, která se stala pro naše studenty lákavá.

Soustavně jsme pracovali, vytvořili jsme postupně tým studentů - Akční tým PEF, sestavili si pravidla a postupy a tak dnes můžeme oslavit pěkný milník - 10.000 fanoušků.

Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/434245589045917814

Dlouhá cesta

Na celé cestě facebookových stránek a vlastně všech sociálních sítí PEF jsme se potkali s mnoha lidmi. Nelze teď nevzpomenout na ty, kteří tuto cestu podporovali. Zejména je třeba zmínit akademické i ekonomické vedení fakulty, vedoucí na dalších úrovních řízení i všechny kolegy z Provozně ekonomické fakulty i z OIKT, kteří podali pomocnou ruku, když bylo třeba. Vám všem, kteří jste nás kdy podpořili - srdečně děkujeme!

Patrik Hácha: 10000 fanoušků PEF

V Akčním týmu PEF se za pět let (od roku 2011) vystřídalo celkem 30 lidí, kteří vždy tvořili jeden tým a dokázali vždy naplňovat poslání komunikačního kanálu fakulty. Cesta, kterou jsme ušli, nebyla jednoduchá. Kolikrát jsme se potýkali s různými nesnázemi, vždy jsme nakonec našli nějaké řešení. Zodpověděli jsme stovky dotazů, napsali tisíce statusů…

Co o práci v Akčním týmu PEF říkají samotní členové? Proč pomáhali a pomáhají “tvořit PEF”?

“Měl jsem velký zájem o školu, nadšení, chuť něco dělat a ostatní studentské organizace mi nepřišly tolik zajímavé. Navíc mi to dávalo smysl a chtěl jsem taky trochu upozornit na můj obor (HKS), o kterém v té době moc nevěděli ani studenti ani učitelé. A co hlavně - práce v skvělé partě kamarádů a občas i adrenalin spolu se staráním se o svou alma mater jsou super,” říká jeden z bývalých členů Akčního týmu, Tomáš Obruba, a k tomu, co mu taková práce přinesla, dodává: “Nová přátelství, radost že něco takového je vůbec možné dělat. No a i díky práci v Akčním týmu jsem získal zaměstnání, po kterém jsem dlouho toužil. A taky hrneček SMAT :)”

Petra Vaňáčová: logo Akčního týmu PEF

Jedeme dál…

Neusínáme na vavřínech, každý úspěch nás potěší, ale neúspěch posílí. “Fanouškům bych řekla, že to děláme pro ně. Pokud chtějí aktuální informace, ať nás sledují na sociálních sítích,” říká současná členka týmu, Pavlína Fuxová. Heslo, které jsme začali budovat již dávno, se nezměnilo:

“PEFka je přeci nejlepší fakulta,” odpovídá na otázku “Co pro vás PEF znamená?” Jan Kubeš, bývalý člen Akčního týmu. A jaký má vzkaz pro vás - fanoušky naší fakulty?

“Fanouškům bych vzkázal velké díky za spolupráci, protože bez nich by to nešlo. Možná si to ani neuvědomují, ale tím, že facebookový profil PEFky sledují, dávají Akčnímu týmu najevo, že dělá svou práci dobře”

Ing. Václav Lohr, Ph.D. vedoucí Akčního týmu a kolektiv

Středisko informačních služeb PEF