×
Středisko Informačních služeb
banner

Prezentace Virtuální Reality z HUBRU na VPP 2017

Aktuality > Prezentace Virtuální Reality z HUBRU na VPP 2017

23.03.2017

V rámci Veletrhu Pracovních Příležitostí byla v prostorách v PEF prezentována první veřejná ukázka nové části virtuální reality vytvořená týmem laboratoře HUBRU.

Cílem prezentace bylo ukázat našim kolegům, doktorandům a jednotlivým firmám účastnících se veletrhu, že i u nás lze tvořit nové světy pomocí virtuální reality, a díky tomu stánek sklidil zejména u firem velký zájem, což jenom dokazuje jistou poptávku po lidech schopných další virtuální světy vytvářet.

Tým HUBRU spolupracuje se společností Solirax a využívá nástroj “NeosVR”, bez níž by tato prezentace nemohla vzniknout a díky ní se doufejme bude Provozně ekonomická fakulta ČZU zlepšovat a ideálně i vzdělávat další lidi v problematice VR.

VR je rychle se vyvíjející vědní disciplína, která nás bude v budoucnosti stále více obklopovat, proto je potřeba v tomto směru držet krok. Prezentace byla pouze “ochutnávkou” toho, co lze ve VR vytvořit, proto je potřeba zvýšit povědomí a zájem o nástroje, jakým je HUBRU, což věříme, že se stalo. Momentálně je k dispozici v rámci laboratoře trvalá instalace tzv. CAVE nebo využití náhlavních souprav “HTC Vive”, které byly k vidění na VPP 2017.

Kdo nemohl dorazit a vyzkoušet si, jaké to je vstoupit do světa virtuální reality, nemusí litovat. Rádi vás přivítáme na naší pravidelné akci s názvem “Den otevřených dveří HUBRU”, kde Vám vše prakticky předvedeme, vysvětlíme a prodiskutujeme Vaše nápady a možnosti spolupráce. Nejbližší termín je 24. března 2017 od 10 hodin, kontakty a další informace naleznete na http:/katedry.czu.cz/hubru.

Tomáš Fulín