Oddělení rozvoje FLD

Rada pro spolupráci s praxí

Spolupráce s praxí > Rada pro spolupráci s praxí

Na Fakultě lesnické a dřevařské byla Rada pro spolupráci s praxí ustavena dne 20. března 2013. Rada je složena z vedení fakulty a v současné době 8 externích členů:

• Ing. Petr Bureš (soudní znalec v oboru lesního hospodářství)
  • Ing. Lada Krnáčová (odborná referentka odboru ochrany lesa, Ministerstvo zemědělství ČR)
  • Ing. Jaroslav Kubišta (náměstek ředitele Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů)
  • Mgr. Patrik Mlynář (výkonný ředitel Asociace dřevozpracujícího průmyslu)
  • Ing. Andrea Pondělíčková (projektová manažerka Nakladatelství a vydavatelství Lesnická práce)
  • Ing. Stanislav Slanina (výkonný ředitel PEFC Česká republika)
  • Ing. Jiří Svoboda (místopředseda Svazu vlastníků obecních lesů, ředitel Lesního družstva obcí Přibyslav)
  • Ing. Karel Štícha (ekonom diecéze Arcibiskupství pražské)

První schůzka rady proběhla dne 20. března 2013 za účasti všech členů. Cílem schůzky byla diskuze mimo jiné o podobě absolventa fakulty, jeho schopnostech a dovednostech tak, aby byl co nejlépe uplatnitelný pro praxi.

Druhá schůzka proběhla 14. listopadu 2013, a to na téma komerční potenciál fakulty. Proběhla diskuze o efektivnějším propojení výsledků vědy a výzkumu do praxe a pro provoz.