CEMS2

Vizualizace z návrhu na stavbu CEMS1 v roce 2006

Vizualizace > Vizualizace z návrhu na stavbu CEMS1 v roce 2006

V areálu České zemědělské univerzity v Suchdole byla vybudována dostavba PEF (Provozně ekonomické fakulty) na CEMS (Centrum ekonomicko manažerských studií). Tato stavba byla vyhodnocena mezi nejlepšími ekologickými stavbami za rok 2006 v soutěži "Ekologická stavba roku". Dostavba vychází z urbanizmu i architektonického řešení stávajícího areálu. Výraznou barevností je strohá koncepce omlazena. Důraz je kladen na provozní jednoduchost, vytvoření komunikační jednosuchosti a návaznost na původní objekt. Stavba byla rozdělena do dvou etap. Původní objekt bude doplněn dvoupodlažní halou s učebnami. Tato hala propojí stávající budovu s dvěmi dostavovanými křídly. Z urbanistického hlediska dostavba objektu vytváří uzavřené náměstí s diagonálně vedenou hlavní přístupovou komunikací areálu.