×
Katedra veterinárních disciplín
banner

Výuková veterinární ambulance

Vážení chovatelé, přátelé všeho živého!

Chtěli bychom vás informovat, že jsme v areálu České zemědělské univerzity v Praze otevřeli Výukovou veterinární ambulanci zaměřenou na nemoci zvířat zájmových chovů. Nabízíme kvalitní veterinární služby nejen studentům a zaměstnancům univerzity, ale také všem chovatelům psů, koček, králíků a ostatních domácích zvířat mimo univerzitní kampus.

Moderně vybavena veterinární ambulance pro malá zvířata (biochemický a hematologický analyzátor Idexx, inhalační anestezie, ultrasonograf...) se nachází v prostorách Katedry veterinárních disciplín FAPPZ.

Vedle zkušených veterinárních lékařů nám budou s péčí a jednoduchými zákroky pomáhat studenti nově akreditovaného bakalářského studijního programu Veterinární asistent. Třebaže naše veterinární zařízení nese název Výuková veterinární ambulance, není důvod k obavám, že by zvířecí člen vaší domácnosti sloužil k jakýmkoli experimentům. Veškerou odbornou činnost zajišťují veterinární lékaři s licencí, praxí v oboru či konkrétní specializací. Kromě preventivních zákroků a základních úkonů (vakcinace, antiparazitární programy, vyšetření krve, moči, kastrace aj.) poskytujeme širokou paletu klinických vyšetření, ale také diagnostických a léčebných zákroků v rámci interny, chirurgie, reprodukce, dermatologie, stomatologie apod. Za tímto účelem disponujeme moderním přístrojovým vybavením (ultrasonografie s Dopplerem, inhalační anestezie, dentální set, endoskopie, videootoskopie aj.) s kvalitním laboratorním zázemím (Iddex systém pro bezodkladné hematologické a biochemické vyšetření krve, kvalitní mikroskopické vybavení aj.), zařízením pro krátkodobou hospitalizaci a jak již bylo zmíněno, zkušenými veterinárními lékaři. Pokud závažné případy přesáhnou naše možnosti, budeme vás referovat k externím specialistům z nejlepších pražských klinik se kterými máme dohody o vzájemné spolupráci. Tito specialisté jsou navíc externími učiteli našeho výukového programu.

Vážení chovatelé, nejlepší referencí je osobní zkušenost. Potřebujete-li u svého domácího souputníka řešit nějaký zdravotní problém, tak se u nás objednejte a přesvědčte se o kvalitě našich služeb osobně. Více informací najdete přímo na webu ambulance.