×
Botanická zahrada
banner

Botanická zahrada Fakulty tropického zemědělství

Rostliny kakaovníku (Theobroma cacao) a papáji (Carica papaya) na prodej

Botanická zahrada FTZ nabízí k prodeji rostliny kakaovníku, cca 50cm vysoké. Cena za kus je 300 Kč. Dále si můžete zakoupit rostliny papáji (Carica papaya), kus za 100 Kč.


10.01.2019

Výstava Citrusů

Botanická zahrada FTZ Vás zve na výstavu citrusů. Výstava se bude konat v rámci Dne otevřených dveří 24. 11. 2017. Výstava bude probíhat v budově T - FTZ a v prostorách Botanické zahrady. Botanická zahrada je přístupná zadním vchodem. 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

21. 11. 2017

 

Flora Olomouc 2016

Letní etapa mezinárodní výstavy se konala v termínu 18. – 21. 8. 2016 pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. V hlavním pavilonu A, který je po celkové vydařené rekonstrukci, byla instalována expozice pod heslem Malajsijská inspirace. Botanická zahrada FTZ, ČZU v Praze se podílela prezentací užitkových rostlin z této oblasti. Byly to kurkumy, zázvory, banánovníky, alocasie a jiné rostliny. Téma Malajsie bylo prolnuto tématem kvetoucích gladiolů a celá tato kompozice získala ocenění za nejlepší expozici Flory Olomouc.

15.9. 2016

 

 

Botanická zahrada FTZ děkuje za vysokou návštěvnost BZ v rámci Zahradní slavnosti absolventů ČZU, která se konala 11.6.2016!

13.6.2016

 

Tropaeolum tuberosum vytvořilo v BZ FTZ hlízy!

Lichořeřišnice hlíznatá, tzv. mashua, roste ve vyšších polohách Střední a Jižní Ameriky a v našich podmínkách vytváří hlízy jen ojediněle. Hruškovité hlízky se vytváří na kořenech, jsou 2,5 - 3,5 cm dlouhé a pojídají se syrové nebo různě upravené. Také listy slouží jako zelenina, používají se k přípravě salátu nebo se pojídají vařené.

4.3.2016

BZ FTZ zapůjčila rostliny Národnímu muzeu

V rámci cyklu akcí pro rodiny s dětmi "Aspoň na víkend..." pořádalo Národní muzeum dne 12. 9. 2015 tématické odpoledne, kde návštěvníky čekalo dobrodružné putování přírodou a mimo jiné poznávali tajemný svět běžného i exotického koření. A právě exotické koření zapůjčila na tuto akci naše BZ.

 

Den vědy na pražských vysokých školách

Botanická zahrada FTZ se, spolu s ostatními fakultami ČZU, zúčastnila již 9. ročníku akce „Den vědy na pražských vysokých školách“. Akce se konala dne 9.9. 2015 v prostorách Fakulty architektury na ČVUT v Praze a návštěvnící si mohli ověřit své znalosti v rozpoznávání tropických a subtropických rostlin. Velkému zájmu se těšilo plodenství banánovníku, které v našich podmínkách není často k vidění.