Katedra genetiky a šlechtění

Laboratoř fragmentační analýzy a sekvenace DNA

Výzkum a vývoj > Laboratoř fragmentační analýzy a sekvenace DNA

Základy laboratoře byly položeny v roce 2009, kdy byly v rámci investiční akce Katedry za spoluúčasti děkanátu Fakulty přebudovány prostory suterénní místnosti sloužící dosud jako příruční sklad. Podnětem pro rekonstrukci bylo získání projektu FRVŠ na vybavení katedry kapilární elektroforézou. Rekonstrukční práce, zabezpečení klimatizace a vybavení nábytkem činily v úhrnu téměř 600 tis Kč. V září roku 2010 byla laboratoř osazena přístrojem Genetic Analyser ABI PRISM 310 a v listopadu proběhlo zaškolení pracovníků katedry. První sekvenace a fragmentační analýzy byly provedeny v prosinci 2010 a od té doby přístroj pracuje prakticky bez přerušení. Zařízení je využíváno pro řešení výzkumných projektů katedry, pro řešení bakalářských a diplomových prací studentů Fakulty a k realizaci cvičení ve všech předmětech zaměřených na genetiku a šlechtění zvířat a rostlin, které katedra garantuje.