Katedra chovu hospodářských zvířat

Spolupráce s praxí > Semináře a konference > Seminář "Aktuality v chovu skotu pro odborné pedagogy středních zemědělských škol"

Dne 2. 3. 2023 se na Fakukltě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity uskutečnil seminář na téma "Aktuality v chovu skotu pro odborné pedagogy středních zemědělských škol", který pořádal Svaz chovatelů holštýnského skotu ČR, z.s., Katedra chovu hospodářských zvířat, FAPPZ ČZU v Praze a Asociace vzdělávacích zařízení pro rozvoj venkovského prostoru, z.s.. Přednášející lektoři byli z České zemědělské univerzity v Praze, Svazu chovatelů holštýnského skotu ČR, z.s., Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, ale také zástupce z řad poradců v oblasti výživy a krmení skotu. Seminář, kterého se účastnilo přes 40 zájemců, byl tématicky zaměřen na chov dojného skotu, z pohledu plemenářské práce a šlechtění, systémů ustájení, řízení dojených stád a organizace práce se stádem, ale také na praktickou výživu dojeného skotu.

Odkaz na záznamy přednášky k dipozici ZDE.