×
Středisko Informačních služeb
banner

G Suite - nový kalendář, co s poštou ve spamu, odkazy mailto

Aktuality > G Suite - nový kalendář, co s poštou ve spamu, odkazy mailto

31.10.2017

Nový vzhled Kalendáře Google pro web

V rámci novinek G Suite vám představujeme nové uživatelské rozhraní Kalendáře Google pro web.

S novým vzhledem přicházejí i nové funkce, například podrobné popisy událostí nebo zobrazení kalendářů kolegů vedle sebe. Kalendář Google teď vypadá trochu jinak a je v něm několik změn, funguje ale stále stejně.Uživatelé budou mít možnost používat nový kalendář jen pokud se do něj přepnou, výchozím nastavením zůstává klasická verze. V případě potřeby se lze přepnout zpět na klasické zobrazení kalendáře. 

Nový kalendář bude k dispozici začátkem listopadu. Klasické verze kalendář skončí v únoru 2018. Uživatelé, kteří budou k 28. únoru 2018 stále používat staré uživatelské rozhraní Kalendáře, budou převedeni na novou verzi bez možnosti vrátit se k původnímu rozhraní.Kalendář G Suite najdete na adrese http://gcal.pef.czu.cz nebo https://calendar.google.com/

Na této adrese se o novém Kalendáři dozvíte více https://sites.google.com/pef.czu.cz/gpef/novinky/nový-google-kalendář

Gmail a pošta ve Spamu

Stává se vám v Gmailu, že některá pošta stále padá do spamu? 

Google zařazuje do složky Spam zprávy, které považuje za neověřené, tedy že přišly od neověřeného odesílatele. Paradoxně se to často týká zpráv přímo od Google, např. různé notifikace o sdílení, nebo odpovědi ve Formulářích Google. Google v poznámce k mailům ve spamu tvrdí že adresa odesílatele je sice z domény google.com, ale zpráva neprošla kontrolou autentičnosti domény. Je to proto že vaše e-mailové zprávy chodí primárně do systému MS Exchange. Zprávy ve webovém rozhraní email.czu.cz nebo v klientské aplikaci MS Outlook jsou pomocí pravidla přesměrovány do Gmailu. Google považuje zprávy které přišly ze systému Microsoft za podezřelé a posílá je do spamu.

Co dělat aby zprávy které nejsou spam nepadaly do spamu se dozvíte na této adrese https://sites.google.com/pef.czu.cz/gpef/návody/gmail-a-pošta-ve-spamu.

Nastavení protokolu Mailto pro otevření Gmailu

V souvislosti s přechodem poštovního systému na Microsoft, se vám pravděpodobně budou otevírat odkazy na webu s e-mailovou adresou v aplikaci MS Outlook.Pokud používáte pro poštu primárně Google a chcete tyto odkazy otevírat v Gmailu, musíte změnit nastavení pro protokol Mailto. Následující návod pro operační systém Windows 10 vás provede dvěma kroky - nastavení MS Windows a nastavení Google Chrome.

Návod pro nastavení protokolu Mailto na Gmail najdete na této adrese https://sites.google.com/pef.czu.cz/gpef/návody/mailto-gmail  


Jan Prokop, administrátor G Suite PEF

Tým podpory pro G Suite https://sites.google.com/pef.czu.cz/gpef/podpora