Katedra zahradní a krajinné architektury

Exkurze tuzemská 2023 - Lednicko-valtický areál

Exkurze > Exkurze tuzemská 2023 - Lednicko-valtický areál

Pro obor ARCHIB 1. ročník (předmět Exkurze tuzemská AZA18Z) a dobrovolné účastníky.

Termín: st 1. 11. - pá 3. 11. 2023

Foto: Kateřina Mertenová

Závazné přihlášení nejpozději do 24. 10. 2023. Exkurze je pro studenty ke splnění předmětu povinná.

Rychlé přihlášení má pozitivní vliv na včasné objednávky ubytovacích kapacit a tedy i na konečnou cenu!

V případě, že se z jakéhokoliv důvodu nebudete účastnit, nebo nestíháte platbu, prosím, co nejdříve uvědomte organizátora (kontakt zcela dole).

Výuka, která je v konfliktu s exkurzí, Vám bude dle dohody s vyučujícími přesunuta.

Způsob přihlášení:

Závazné přihlášení se odehrává odesláním zálohy ve výši 500 Kč na účet č.: 500022222/0800, VS 216105, zpráva pro příjemce je Vaše příjmení a jméno. Dále upozorňujeme, aby se účastníci (studenti) zapsali na exkurzi jakožto na zápočtový termín vypsaný v studentském informačním systému (UIS).

Předpokládaná orientační celková cena cca 2000 Kč. Doplatek bude vypočten a placen po konečném vyúčtování exkurze.

Rámcový program:

Poznámka: Vybavte se i na déšť, program je třeba absolvovat i v dešti.

středa 1. 11.:

1. Pro nástup do autobusu ČZU můžete využít následující body:
    1. místo nástupu: 7:00 od koleje A na Suchdole zde
    2. místo nástupu: 7:15 na Hlavním nádraží zde
    3. místo nástupu: 7:30 na metru Opatov - K+R stání ve středovém pásu ve směru do centra zde
  2. Bučovice – renesanční zámecká zahrada
  3. Slavkov u Brna – zámecký park, krajinné úpravy
  4. Zámeček Apollonův chrám
  5. 18 hod ubytování – Hostel Tereza Břeclav
  6. Volný program, možnost večeře v Břeclavi (např. Restaurace U parku, Rosé, Karma, Cyklosféra…)

čtvrtek 2. 11.:

• 7:30 – Snídaně formou bufetu v restauraci v budově
  • 8:30 odjezd
  • Kolonáda na Rajstně
  • Hraniční zámek
  • Valtice, volný program, individuálně možnost oběda
  • Park v okolí Lednického zámku, anglický krajinářský park
  • Ubytování – Hostel Tereza Břeclav
  • Volný program, možnost večeře v Břeclavi (např. Restaurace U parku, Rosé, Karma, Cyklosféra…), zájemci možnost koštu vína

pátek  3. 11.:

• 7:30 – Snídaně formou bufetu v restauraci v budově
  • 8:30 odjezd
  • Letohrádek Portz Insel a barokní most
  • Mikulov zámecká zahrada, Svatý kopeček, volný program, individuálně možnost oběda
  • Návrat do Prahy cca do 18 hod. (Praha Opatov, Praha Suchdol)

Ubytování:

Hostel Tereza Břeclav, Pod Zámkem 2881/5

2 třílůžkové pokoje

4 čtyřlůžkové pokoje - samostatná lůžka

8 čtyřlůžkových pokojů – 1x patrová postel + 2 samostatná lůžka

Pokoje jsou vybaveny umyvadlem s teplou a studenou vodou, chladničkou, varnou konvicí (hrníčky + lžičky), ručníky a osuškami. Sprchy a WC jsou umístěné na chodbě. Připojení k WIFI zdarma.

Kontaktní osoba: Ing. Jindřich Vaněk jindrichvanek@af.czu.cz