Katedra zahradní a krajinné architektury

Exkurze tuzemská ZS 2021/22

Exkurze > Exkurze tuzemská ZS 2021/22

Lednicko-valtický areál

Pro obor ARCHIB 1. ročník – předmět Exkurze tuzemská AZA18Z

Termín: pá 5. 11. – ne 7. 11. 2021

Doplatek připadá na 537 Kč na jednoho studenta. Prosíme, posílejte doplatek nejpozději do 14.prosince 2021, abychom zvládli v pořádku uzavřít účetní období.
Platební údaje jsou následující:

účet č.: 500022222/0800

VS 216105

zpráva pro příjemce: Příjmení, Jméno

Závazné přihlášení nejpozději do 31. 10. 2021. Exkurze je povinná.

Rychlé přihlášení má pozitivní vliv na včasné objednávky ubytovacích kapacit a tedy i na konečnou cenu!

Víte-li, že se nemůžete povinné exkurze účastnit nebo řešíte jakékoliv nestandardnosti, neprodleně o tom informujte!

Způsob přihlášení:

Závazné přihlášení se odehrává odesláním zálohy ve výši 600 Kč na účet č.: 500022222/0800, VS 216105, zpráva pro příjemce: Příjmení, Jméno. Předpokládaná celková cena cca 1000 Kč. Doplatek bude vypočten a placen po konečném vyúčtování exkurze.

Rámcový program:

pátek 5. 11.:

• Odjezd od Menzy na Suchdole 7:00 (první místo nástupu), případně 7:30 na metru Opatov (druhé místo nástupu – K+R stání ve středovém pásu ve směru do centra) https://mapy.cz/s/doketeceme
  • Slavkov u Brna – zámecký park, krajinné úpravy
  • Bučovice – renesanční zámecká zahrada
  • Park v okolí Lednického zámku, anglický krajinářský park
  • Tematické zahrady Zahradnické fakulty Mendelu
  • Do 19:00 – Ubytování + kontrola bezinfekčnosti - Domov mládeže (Bří. Mrštíků 2202/4 Břeclav),
  • Volný program, možnost večeře v Břeclavi (např. Restaurace U parku, Rosé, Karma…)

sobota 6. 11.:

• 8:00 – Snídaně
  • 8:30 odjezd, cestou možnost nákupu svačiny
  • Zámek a park Valtice
  • Kolonáda na Rajstně
  • Zámeček Randez-vous
  • Hraniční zámek
  • Zámeček Tři Grácie
  • Zámeček Apollonův chrám
  • Návrat do ubytování,
  • Volný program

neděle 7. 11.:

• 8:00 – Snídaně
  • 8:30 odjezd, cestou možnost nákup svačiny
  • Letohrádek Portz Insel a barokní cihlový most - Mlýn u Sedlce z dob Lichtensteinů
  • Mikulov zámecká zahrada, Svatý kopeček, volný program, individuálně možnost oběda
  • Archeopark Pavlov (řada architektonických ocenění)
  • Návrat do Prahy cca do 20 hod. (Praha Opatov, Praha Suchdol)

(pozn: ne všude berou karty, nutno mít s sebou hotovost)

Kontaktní osoba: Ing. Jindřich Vaněk  jindrichvanek@af.czu.cz

Podrobnosti budou průběžně zveřejňovány zde.

OPATŘENÍ COVID:

Vzhledem k opatřením v ubytovacích zařízeních a i z důvodu maximalizace vzájemné bezpečnosti mezi účastníky platí následující podmínka, která bude kontrolována:

Na základě opatření ministerstva zdravotnictví ze dne 20. 10. 2021 se mohou ubytovat pouze ti studenti, kteří vyhovují systému O-T-N, tj. prokážou se uznávaným certifikátem o provedeném očkování proti COVIDu-19, laboratorním potvrzením o prodělání onemocnění před méně než 180 dny, negativním PCR testem ne starším než 3 dny nebo negativním antigenním testem ne starším než 24 hodin.

Žádáme studenty, aby se případně nechali testovat nejlépe ve čtvrtek nebo pátek ráno (antigen), přičemž u tohoto testu ubytovatel může požadovat čerstvý test ještě v sobotu. U PCR testu nezapomeňte počítat s dobou vyhodnocení testu až 48 hod! Upozorňujeme na možnost testování na Suchdole: https://www.staynegative.cz/staynegative-praha-6-suchdol

Negativní test bude vyžadován při vstupu do školního autobusu.

Ubytování:

V domově dětí a mládeže v Břeclavi https://www.spsbv.cz/index.php/o-nas/domov-mladeze

Strava:

Budou poskytnuty snídaně (v ceně) v jídelně domova.

V sobotu a neděli se bude konat zastávka pro nákup svačiny. Přes den budeme maximálně využívat denního světla, tzn. strava bude vlastními svačinami. Večer bude možné v Břeclavi individuálně navštívit restaurace na večeři.