×
Katedra myslivosti a lesnické zoologie
banner

IUGB konference

Galerie > Konference > IUGB konference

    Minulý týden proběhl 35. IUGB kongres v Budapešti! První den začal přivítáním a po něm následovaly první panelové diskuse, kde naše kolegyně Ing. Monika Faltusová hovořila o Dopadu lidské činnosti na prostorové chování volně žijících živočichů v období AMP a COVID-19. Druhý den prezentoval Ing. Miloše Ježka, Ph.D. téma Homing chování translokovaných samic jelena evropského. Třetí den proběhly rovnou dvě prezentace, a to od kolegů M.Sc. Justine Güldenpfenning na téma Posouzení stresu během naháněk – využití biologging technologie a Ing. Miloše Ježka, Ph.D. na téma Využití nových biologging technologií pro dlouhodobé sledování a charakterizování chování volně žijících divokých prasat.

    Poslední členka, která se s námi zúčastnila IUBG konference v Budapešti, M.Sc. Astrid Olejarz měla připravený úžasný poster s tématem Prostorové a sociální reakce prasat divokých na přikrmování – experimentální přístup.

    Konference byla zakončena výletem na místní hrad Visegrád a do Pilišských vrchů společně s ostatními kolegy z vědecké sféry. Opět bylo možné se setkat s již známými, ale seznámili se i s novými vědci. Po konferenci se poprvé otevřely dveře výstavy One With Nature. Protože se naši kolegové zúčastnili IUGB konference v Budapešti, tak se jim tato výstava stala odměnou za jejich úspěšně prezentace.

    Našim kolegům velice děkujeme za reprezentaci nejen jejich výzkumu ale také naší katedry na IUBG konferenci v Budapešti a přejeme mnoho dalších úspěchů!