Katedra myslivosti a lesnické zoologie

Mistrovství ČR v práci s motorovou pilou

Galerie > Soutěže > Mistrovství ČR v práci s motorovou pilou

Lesnický den v Ralsku má mnohaletou tradici, letos se konal již 44. ročník a součástí bylo také XX. Mistrovství ČR v práci s motorovou pilou. Sobotního programu se zúčastnili i zástupci Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze v čele s děkanem prof. Ing. Róbertem Marušákem, Ph.D. a proděkankou pro studijní činnost Ing. Markétou Kalábovou, Ph.D. Dřevorubci, nejen z ČR, ale i ze Slovenska a Německa, soutěžili v kácení, odvětvování, kombinovaném řezu a dalších disciplínách. Samozřejmě v Ralsku nemohly chybět ukázky STIHL Timbersport, divácky atraktivní sportovní disciplíny, která prezentuje především lesnické dovednosti dřevorubců při práci s ruční pilou a sekerou. Na pořadu dne byly i ukázky lesnické a jiné techniky od ručních motorových pil až po velmi výkonné harvestory, vybavení potřebné pro práci v lese i na zahradě a samozřejmě nechyběla poutavá výstava trofejí a shozů, představení loveckých psů a lesnická pedagogika pro děti. Součástí programu byly taktéž ukázky lovecké hudby, jako součást mysliveckých zvyků a tradic a představení loveckých nástrojů zvaných lesnice. Libé tóny těchto nástrojů v podání Trubačů Fakulty lesnické a dřevařské samozřejmě nemohly chybět ani na slavnostním zahájení sobotního programu ani na slavnostním vyhlášení XX.

JW Player goes here